powrótBransoletki mogą mieć różne wykończenia. Tutaj znajdziesz opis jak zrobić niektóre z nich:

1     2     3     4     5     6     7

Wykończenia 1 i 2 są najprostsze. To po prostu uplecione warkoczyki z pozostajacych niteczek. Można je zrobic zarówno na początku, jak i na końcu. Liczba dowolna :) Jak sie robi warkocz chyba nie muszę tłumaczyć..

Jeśli chcesz zrobić początek taki, jak na fotce 3, to musisz się na to zdecydować przed zrobieniem pierwszych supełków bransoletki. Aby taka pętelka powstała, bransoletka musi być robiona z odpowiednio dobranych mulin: każdy kolor musi byc użyty parzystą ilość razy (tak jak np. w jodełce, krzyzykach, spirali itp.). Ja to wytłumaczę na przykładzie malutkiej trzy kolorowej (zielono-niebiesko-żółtej) jodełki. Normalnie aby zrobic taką bransoletke ucinamy po 2 kawałki muliny z każdego koloru. Tutaj jednak utniemy tylko po 1 kawałku z każdego koloru, ale za to dwa razy dłuższym (jeśli dokładnie obliczasz długość nitek, to mulina, której koloru chcesz aby była pętelka, musi być jeszcze o kilka cm dłuższa). Całość zginamy w pół i nie rozcinamy. Dokładnie w połowie, na zgięciu, powstanie za chwilkę pętelka. Dla wygody można przypiąć całość agrafkami, jak na poniższym zdjeciu (z lewej strony powstanie żółta pętelka):Teraz wybraną muliną robimy na pozostałych mulinach supełki w prawo/lewo zupełnie tak jak w korkociągu:

       

Gdy już uznamy, że powstała pętelka o odpowiadającyh nam wymiarach robimy tą samą muliną jeszcze jeden supełek, tym razem na wszystkich nitkach łącznie (zdjecie po lewej). I praktycznie już gotowe! Można zacząć robić normalnie supełki do bransoletki :) Pętelkę można też robić nie z supełków, tylko zwyczajnie owijając mulinę, ale wtedy nie jest to takie trwałe i lubi się przesuwać.

   Innym wyjściem jest zrobienie pętelki z koralików (foto 4 i 5) - wtedy po prostu na zgięte mulinki nawlekamy koraliki i już. Oczywiście od średnicy dziurki w koraliku zależy ile mulin się zmieści. Ale to takie oczywiste, że nie wiem po co ja to piszę :]

Można też zrobić pętelkę z warkoczyka mulinowego, tak jak na fotce 6..

Albo...zaszyć do wewnątrz pozostajace mulinki -> foto 7 (tym razem po skończeniu bransoletki) i doszyć dowolne zapinania, dostępne w pasmanteriach.

powrót