powrót
Pionowe pasy na bransoletce można zrobić kilkoma sposobami. Poniżej przedstawię ten uniwersalny, tak można zrobić bransoletkę w paski różnej szerokości, o dowolnej liczbie kolorów.

Moja bransoletka jest trzykolorowa, więc ucinam po 3 kawałki muliny czerwonej, żółtej i zielonej, dodatkowo aby pasy były równej szerokości ucinam jeszcze jeden kawałek muliny w kolorze paska pierwszego od prawej (u mnie zielony). A teraz...trzeba robić w kółko supełek zwrotny w lewo kolejnymi mulinami, każdy rząd tak samo, ot i cała filozofia :)

    1 - 9 zwrotny w lewo/Jeśli coś Ci nie wychodzi, to upewnij się, że każdy supełek robisz inną muliną:
Bierzemy pierwszą mulinę z lewej, nią robimy supełek zrotny w lewo na mulinie drugiej. W ten sposób pierwsza mulina wraca znów na sam brzeg, prawda? Teraz tą, na której był robiony supełek - tzn. drugą - robimy supełek zwrotny w lewo na kolejnej, tj. trzeciej...i tym razem druga wraca na swoje miejsce. Bierzemy trzecią i robimy nią supełek zwrotny w lewo na czwartej...trzecia wraca na swoje miejsce...itp...itd.../

Wariacji pionowych pasków jest chyba nieskończona liczba, poniżej pokazuję kilka. Wszystkie robimy tak samo, zmienia się tylko początkowe ustawienie mulin.


powrót