powrót
A teraz cos na szyję:) Poza muliną (4 kawałki czarne, 4 białe, 4 brązowe i 4 kremowe) trzeba jeszcze przygotować koraliki - dostępne za grosze w każdej pasmanterii.Jeśli zrobienie jodełki i pionowych pasków nie stwarza Ci żadnych kłopotów z tym wzorem poradzisz sobie bez problemu, gdyż jest on kombinacją obu tych wzorów.

               

    na samym środku robimy brązowy dowolny supełek /w prawo, lewo, zwrotny..wszystko jedno/

   2 zwrotny w lewo zrobiony 7 muliną od lewej na 8-mej; 3 zwrotny w prawo zrobiony 7 muliną od prawej na 8-mej

   4-9 supełki zwrotne w lewo, każdy robiony inną muliną /tak jakbyśmy dobierali kolejną - dotychczas nieużywaną - mulinę do wzoru/; podobnie robimy supełki 10-15 tylko tym razem jako zwrotne w prawo

    Teraz kolejne siedem rzędów robimy tak jak pierwszy rząd, pamiętając tylko, pierwszy rząd jest węższy o 2 supełki z prawej i dwa z lewej strony, a każdy kolejny rząd jest węższy o jeden supełek z prawej i jeden z lewej strony, tak, że w ostatnim rządku zostaje tylko jeden supełek na środku:)

   

   

   

   

   

   

   1-6 w prawo; 7-13 w lewo i powstaje rządek jodełki

    robimy drugi normalny rządek jodełki czarną muliną

   1-7 zwrotne w lewo, 8-15 zwrotne w prawo. Dokładnie tak samo robimy pięć razy i powstanie nam coś takiego jak na rysunku poniżej:   dwa rzędy białej jodełki

I teraz już z górki - kolejne pięć rzędów supełków zrotnych (tak jak tuż nad białą jodełką), dwa rzędy jodełki...i tak w kółko. Jedyne co się będzie zmieniać, to kolory - patrz na duży rysunek po lewej stronie. Tak robimy aż dojdziemy do szarej jodełki. W ten sposób powstała nam jedna sekwencja.


Po zrobieniu pełnej sekwencji nawlekamy na muliny koraliki i zaczynamy wszystko od nowa. Ja zrobiłam 3 części 'supełkowe', a resztę z koralików, ale zamiast koralików można zrobić chociażby mulinowe warkoczyki..

Przykładowe inne zestawienia kolorystyczne:
       

       
powrót