Jeśli nie widzisz menu po lewej, to kliknij

powrótKażda bransoletka to nic innego jak tysiące supełków z muliny:) Najpierw więc trzeba opanować robienie odpowiednich supełków.


Jak zrobić supełek?

W prawo: (kliknij tutaj aby zobaczyć krótki filmik)W lewo: (kliknij tutaj aby zobaczyć krótki filmik)Zwrotny w lewo: (kliknij tutaj aby zobaczyć krótki filmik)Zwrotny w prawo: (kliknij tutaj aby zobaczyć krótki filmik)
Jeden filmik i jeden zestaw zdjęć (1-4) obrazujący dany supełek pokazuje jak wykonać JEDEN supełek, oznaczony później na schematach jednym kółkiem :)


Jak widać wiązanie każdego supełka można podzielić na 4 etapy:
* pierwszy, to naprężenie jednej muliny i uformowanie na niej supełka drugą muliną (wiązany supełek będzie koloru tej drugiej muliny)
* drugi, to staranne dociśnięcie supełka, trzeba pamiętać żeby jedna mulina była stale naprężona!
* trzeci i czwarty etap dla supełka 'w prawo' i 'w lewo' jest powtórzeniem etapu 1 i 2. Natomiast dla supełka 'zwrotnego w prawo' etap 3 i 4 jest taki sam jak u supełka 'w prawo' i analogicznie dla supełka 'zwrotnego w lewo' etap 3 i 4 odpowiada trzeciemu i czwartemu etapowi supełka 'w lewo'.

Czyli na dobrą sprawę trzeba nauczyć się tylko pierwszych części supełków 'w prawo' i 'w lewo', a następnie odpowiednio je łączyć, aby uzyskać pożądany efekt.

Pamiętaj, że supełki zawsze wiążemy na sąsiadujących nitkach!! W tym supełek:
* 'w prawo' zawsze wiążemy lewą muliną na prawej
* 'w lewo' zawsze wiążemy prawą muliną na lewej
* 'zwrotny w lewo' zawsze wiążemy lewą muliną na prawej
* 'zwrotny w prawo' zawsze wiążemy prawą muliną na lewej

Zwróć uwagę, z której strony znajduje się każda mulina po zrobieniu supełka!

Każdorazowo zanim można zacząć robić bransoletkę, trzeba się do tego odrobinkę przygotować. Najpierw ucinamy odpowiednią dla danego wzoru liczbę kawałków muliny o długości około 100 - 130 cm /zawsze lepiej gdy muliny trochę zostanie, niż jakby brakło/. Następnie wiążemy końce z jednej strony w duży supeł, zostawiając kilka centymetrów na wykończenie np. warkoczykami. Całość przypinamy agrafką do poduszki (spodni, fotela..) i do dzieła!Dobra rada dla oszczędnych: zamiast muliny można złożyć kilkukrotnie (6-8) zwykłą nitkę - troszkę więcej roboty, ale efekt taki sam, a kilka złotych zostaje w kieszeni :)


Teraz już spokojnie możesz zobaczyć 'JAK ZROBIĆ BRANSOLETKĘ'