powrót
Aby zrobić taką bransoletkę trzeba przygtować 6 mulin bordowych, 2 muliny jasnozielone, 2 ciemnozielone i 2 o dowolnym kolorze - ich nie będzie widać w bransoletce - u mnie w opisie są one granatowe. Do tego potrzebne będą jeszcze małe koraliki - ja użyłam 8 koralików srebrnych, ale ilość zależy od końcowej długości bransoletki (moja ma 18 cm + warkoczyki). Układ taki jak na rysunku poniżej.

Robiąc bransoletkę trzeba pamiętać, że przy poniższym opisie supełki robimy następującymi nitkami:

1 - muliną pierwszą i drugą od prawej
2 - muliną drugą i trzecią od prawej
3 - muliną trzecią i czwartą od prawej
4 - muliną czwartą i piątą od prawej
5 - muliną piątą i szóstą od prawej
6 - muliną szóstą i siódmą od prawej
7 - muliną siódmą i ósmą od prawej
8 - muliną ósmą i dziewiątą od prawej
9 - muliną dziewiątą i dziesiątą od prawej
10 - muliną dziesiątą i jedenastą od prawej
11 - muliną jedenastą i dwunastą od prawej


Każdorazowo po zrobieniu supełka muliny liczymy jakby od nowa, muliny nie mają swojego stałego numeru.

A to czy dany supełek robimy muliną z prawej czy bardziej z lewej w danej parze, zależy wyłącznie od rodzaju supełka. Supełek:
* 'w prawo' zawsze wiążemy lewą muliną na prawej
* 'w lewo' zawsze wiążemy prawą muliną na lewej
* 'zwrotny w lewo' zawsze wiążemy lewą muliną na prawej
* 'zwrotny w prawo' zawsze wiążemy prawą muliną na lewej1 - 10 w lewo, 11 zwrotny w prawo1 - 8 w lewo, 9 zwrotny w prawo, 10 w prawo, 11 w prawo1 - 7 w lewo, 8 w prawo, 9 w prawo, 10 - 11 w lewo1 - 2 w lewo, 3 w prawo, 4 w prawo, 5 - 11 w lewo1 w lewo, 2 w prawo, 3 zwrotny w lewo, 4 - 11 w lewo1 zwrotny w lewo, 2 - 11 w lewo1 - 9 w lewo, 10 w prawo, 11 w prawo1 w lewo, 2 zwrotny w prawo, 3 w prawo, 4 w prawo, 5 w prawo, następnie nawlekamy koralik na 3 kolejne muliny i ustawiamy kolory tak jak na zdjęciu (ta zmiana kolejności jest niezbędna, bo tak pozmieniałaby się kolejność, gdybyśmy robili supełki zamiast nawlekania koralika)8 w prawo (bordową na niebieskiej wychodzącej z koralika), 9 w prawo, 10 w prawo, 11 w prawo,1 w lewo, 2 w prawo, 3 w prawo, 4 w lewo, 7 w prawo (bordowš na niebieskiej wychodzšcej z koralika), 8 w prawo, 9 w prawo, 10 zwrotny w lewo, 11 zwrotny w prawo. Pod rysunkiem dołożyłam układ nitek po zrobieniu tego miejsca.1 w prawo, 2 w prawo, 3 - 8 w lewo, 9 zwrotny w prawo, 10 zwrotny w lewo, 11 w lewo


Upewniamy się, że muliny mają takie same ułożenie jak na samym początku i powtarzamy wszystko od pierwszego supełka dowolną ilość razy...i gotowe!

Jak zawsze zachęcam do kombinowania z kolorami i dodatkami typu wiszące koraliki czy obwódka :)powrót